Vítejte v Shamballe 1024+

Zasvěcení do Šambaly 1024, 2002, 3110, 12D, Kristovy a Buddha Shambally

Muladhara - první čakra

Nazýváme ji také čakrou kořenovou, je nezbytná, protože vyživuje všechny ostatní čakry, stejně tak jako strom potřebuje zakořenit v zemi, aby mohl žít. První čakře se tedy proto přiřazuje element země (prthvi). Znázorňujeme jí jasnou ohnivou červenou barvou. Její smyslovou funkcí je čich. Mantra pro tuto čakru je LAM.

Tato čakra je spojena s funkcemi dolních končetin (fyzické spojení se zemí), dále s krevním oběhem a rozmnožovací soustavou. Hormonální centrem jsou vaječníky a varlata.Zásobuje energií především páteř a kosti vůbec, prostatu, konečník, tlusté střevo, zuby a nehty, a dále ovlivňuje stavbu buněk (buňky jsou pro fyzické tělo základní stavební jednotka, stejně tak první čakra je základním kamenem pro systém čaker).

Souvisí s ní úzce témata existence (přežití), základních životních potřeb, útočiště a stability, peněz a strachů, které nás atakují, stability, uzemnění a psychické pohody. Je nesmírným zdrojem životní síly a nekončící vitality, něhy, zdravé smyslnosti, harmonického vývoje člověka od jeho vzniku z doby prenatální.

Jakékoliv disharmonické fungování této čakry se může projevit v některé výše zmíněné oblasti, ať už na fyzickém těle (bolesti, nemoci, nefunkčnost orgánu, apod.) nebo psychicky (např. nedokážu vyjít s penězi, nemám dostatek fyzických ani psychických sil, abych to zvládnul, cítím se být nepřítomen, není lehké zde pro mě žít, nemám to snadné, musím překonat to a ono a nevím jak) nebo také zastavení duchovního růstu.

V této čakře je také údajně ukryta tzv. hadí síla. Takovéto označení hadí síly pochází z indické mytologie pro jeho vlastnosti.  Označení vychází ze sanskrtského slova kundalini (dále pak kunda, kundí - nádoba, věci mající kruhový tvar či obsah; kundala, kundalí - klubko provazu, náramek, cokoliv svázaného, had). Říká se, že je stočena do klubíčka jako had a vyčkává, až se může začít pomalu rozvíjet po páteři směrem nahoru, až do oblasti krční čakry.

Často se také hovoří o minulých životech, zda jsme již nějaké prožili a kde se berou některé vzpomínky, které nám něco připomínají, ale nemůžeme si vzpomenout co. To právě první čakra je sídlem těchto prožitých životů, stejně tak je zde uložena i karma, pro některé osud, kterou jsme si zasloužili svým počínáním ať už na fyzické, psychické či duchovní úrovni.

Vše je ukryto zde, pod zdánlivým závojem nevědomosti. Pro rozvoj této síly slouží různá cvičení, jedním z nejsnazších je dodýchávání s příslušnou mantrou, a to všech čaker vůbec, nejen kořenové. Čím výše stoupá hadí síla, tím více se člověk přibližuje duchovnímu bytí a uvědomuje si svou podstatu. Někde se můžeme dočíst, že kundaliní je brána poznání. Záleží jen na tom, jak si kdo zvolí.

O lektorovi

Martin Ospalík

 

martin-ospalik-reiki-3.png

 

Vaším lektorem bude Martin Ospalík, Velmistr Shambally, Reiki a dalších směrů duchovního růstu.

Praxi výuky Shambally a Reiki mám od roku 2010, předtím jsem se věnoval ještě léčitelství a meditacím.

Díky velkému probuzení jsem v životě brzy pochopil, kterou cestou se vydat a jaké dary mi Vesmír k tomu propůjčil.

Poznání je mou životní cestou. A pomoc druhým při jejich vlastním poznání, léčení a duchovním růstu jsem přijal za své poslání.

Vesmír mi vždy posílá právě ty lidičky, kterým mám, co předat. A kdo ví, třeba se z minulých životů už známe. Náhody? Ty neexistují...

Co ode mě získáte ke každému zasvěcení:

  • studijní materiály (E-book)
  • kvalitní zasvěcení na dálku (v ceně je také příprava mistra a vyčištění blokujících energií žáka před zasvěcením)
  • zasvěcení ode mě si můžete zopakovat tolikrát, kolikrát jen budete chtít, abyste byli spokojení s tím, jak energii vnímáte a dosáhli ideální kvality energie
  • možnost konzultovat Vaše dotazy e-mailem a telefonicky ZDARMA a bez dalších omezení