Shamballa [Šambala] » pátá čakra - Višuddhi

Višuddhi - pátá čakra

Říkáme jí krční čakra, protože je umístěna v oblasti krku nebo také čakra komunikační, protože se váže ke schopnosti vyjadřovat se. Elementem páté čakry je éter. Je znázorňována fialovou barvou. Jejím smyslovým orgánem je sluch. Používáme mantru HAM. Energeticky je spojena s funkcí horní části plic a průdušek, jícnu, hltanu, hrtanu, krku, štítné žlázy, zubů, dolní čelisti a úst, uší, příštítných tělísek (pro rozvoj kostí). Velice příznivě svou energií ovlivňuje hlasivky a dýchací ústrojí.

Z překladu víme, že jde o centrum, které pomáhá tělo očišťovat od hromadících se jedů. Hormonálním centrem je štítná žláza.Je sídlem našich vyjadřovacích schopností, způsobu, stylu a úrovně komunikace s ostatními, našich nasbíraných znalostí a dovedností.

Člověk by měl být upřímný především sám k sobě, spatřovat své chyby ve svém nitru, přijmout, že vše si způsobuju sama, chtít je neopakovat, znát pravdu a také jí říkat. Do jaké míry je však únosná nebo vhodná, to každý umí rozpoznat časem, právě tehdy, když jí opravdu naslouchá a pravdou se sám stává. Znamená to, že chci projevit své silné stránky, chci však nechat projevit i druhé. Tvoříme si svět, ve kterém žijeme, a právě tady se naše tvořivost projeví nejvíce. Toužíme po meditacích a duchovním životě.

Je také mezičlánkem nižších a vyšších čaker. Harmonický rozvoj této oblasti pomáhá nabírat moudrost, inspiraci a hluboké duchovní prohlubování. Od této oblasti nahoru se navozuje spojení s duchovním světem. Navázáním přes pátou čakru můžeme získávat, přijímat a dále poskytovat informace – vždy rozličné. Způsobů je spousta, ale často jsou ve formě vizí, obrazů, výkladu karet, můžeme je malovat či psát pomocí automatického psaní. Nebo je můžeme jen tak poslouchat.

Shamballa - zasvěcení, meditace


Žij šťastně - vesmír je ti otevřený, protože je multidimenzionální


Kontakt

Zasvěcení do Shambally
Kateřina Lívia Rajs
74088807

Bankovní účet :
1268157038 / 3030

IBAN pro SEPA platby v EUR:
CZ6530300000001268157038

BIC (SWIFT) kód:
AIRACZPP

GoPay